Stories ItBird

وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی ؟

وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

فهرست مطلب

[su_audio url=”http://dl.itbird.ir/voice/Internet-Business/webandsocial.ogg” autoplay=”yes”]

بهتر است این چنین بگویم که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی داشتن وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی نظیر کانال ها و صفحه هات درشبکه های مختلف ؟ کسب و کار اینترنتی یک نوع کسب کار با وسعتی زیاد است و این مزیتی است برای کسانی که میخواهند وارد این عرصه بشوند چرا که پیدا کردن ایده و نوع کار برای این افراد آسانتر خواهد شد، وقتی مسئله انتخاب ایده یا موضوع برای کسب و کار اینترنتی این افراد حل شد مسئله بعدی که با آن روبرو خواهد بود انتخاب فضای پیاده سازی طرح خود است که آیا روی وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی که آن را پیاده سازی کنند که ما در ادامه بیشتر به این مسئله خواهیم پرداخت البته فضای پیاده سازی گاهی بستگی به نوع ایده و موضوع دارد.
خوب بهتر است اول برای اینکه بتوانیم تصمیم بهتری بگیریم مزایای وب سایت و شبکه های اجتماعی را از دیدگاه کسب و کار با هم بررسی کنیم!

 

وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی ؟

مزایای وب سایت

 • قدرت مانور بیشتر
 • داشتن آرشیو
 • انجام عمل فروش مستقیم
 • بازاریابی موتورهای جستجو
 • سیستم سازی
 • در دسترس بودن ۲۴ ساعته

 

 

وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی ؟

مزایای شبکه های اجتماعی

 • نزدیکترشدن به مخاطبان
 • سرعت بالا
 • کاهش هزینه بازاریابی
 • در دسترس بودن کاربران
 • اشتراک گذاری آسان و سریع محتوا

 

وب سایت و شبکه های اجتماعی را در کنار هم استفاده کنید !

دلیل اصلی آن این است که شما تمام مزیت های این دو را برای رسیدن به هدف خود خواهید داشت.

دیگر اینکه وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی را از ذهن خود دور کنید و به فکر هر دو آنها باشید!
اگر روی وب سایت شما به صورت اصولی کار شود، به طور اتوماتیک بازدید از موتورهای جستجو همچون گوگل ، بینگ و … دریافت خواهید کرد و همچنین اگر اصولی کانال یا صفحه خود را در شبکه های اجتماعی مدیریت کنید افراد مطالب شما را برای دیگران ارسال میکنند که اینجا هم باعث بازدید و افزایش اعضا کانال یا صفحه شما میشود .
در نتیجه اگر شما لینک شبکه های اجتماعی خود را در وب سایت و لینک وب سایت را در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید باعث میشود روز به روز افراد جدیدی با کسب و کار و برند شما آشنا شوند به این دلیل که شبکه اجتماعی شما جدا از جذب کاربر برای خود در صورت گذاشتن لینک سایت در آن برای وب سایت شما نیز بازدید ارسال میکند و همینطور سایت نیز با گذاشتن لینک شبکه های اجتماعی در آن برای آنها بازدید و عضو خواهد فرستاد و به این صورت با هم به اصطلاح تبادل میکنند و باعث رشد برند شما خواهند شد البته نباید درست و اصولی کار کردن در وب سایت و شبکه ها را فراموش کرد.

وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی ؟
به شکل سادتر بگوییم :
بازدید کننده های سایت که از موتورهای جستجو وارد سایت شدند را وارد شبکه های اجتماعی میکنیم

بازدید کننده های شبکه های اجتماعی که از خود آن شبکه جذب شده اند را وارد سایت میکنیم

 

اما اگر از من بپرسید وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی بین این دو یکی از آن را انتخاب کن من هیچوقت این دو رو از هم جدا نخواهم کرد چرا که اینها قدرت و بازوی همدیگر هستند اما به تنهایی هم میتوانند کار کنند و به نتایج خوبی هم برسند اما یکی از دلایل اصلی که به وب سایت برتری بهتری نسبت به شبکه های اجتماعی میده آرشیو آن است چرا که وقتی شما در یک شبکه ی اجتماعی پستی ارسالی میکنید پست شما به مرور زمان وقتی پست های جدید از راه میرسند آن پست به انتهای پست های قدیمی میرود و از دید کاربران محو میشود ولی در وب سایت اینطور نیست چرا که هر چه مطالب شما قدیمی تر شود و طبق اصول مطالب را ارسال کنید موتور های جستجو برای پست های شما اهمیت بسازیی قائل هستند و همیشه همه ی مطالب شما در سایت بازدید خاص خودش را خواهد داشت و وقتی پست های شما در وب سایت زیاد میشوند کاربران و بازدید های شما نیز رو به افزایش میرود چون موتور های جستجو همچان در حال بازدید آوردن برای سایت شما هستند.

لازم است بدانید برای اینکه این اتقاق به صورت کامل در وب سایت شما رقم بخورد باید آموزش سئو سایت را فرا بگیرید که به زودی برای شما مواردی که در زیر نام میبریم را آموزش خواهیم داد اینکه اصلا سئو چیست ؟ و اصول سئو محتوا سایت و … را در سایت قرار خواهم داد.

 • سئو چیست ؟
 • اصول سئو محتوا سایت
 • بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
 • سئو تصاویر سایت
 • سئو ویدیو سایت
 • و . . .

 

هر آنجه شما در شبکه های اجتماعی میبینید در وب سایت نیز وجود دارد

مثلا در انتهای همین متن میتوانید نظرات خودتون رو برای این پست من ارسال کنید که شبیه همان کامنت شبکه های اجتماعی است و از آنجا که مدیر وب سایت خود شما هستید میتوانید هر امکاناتی را بزارید یا بردارید چون وب سایت شما در واقع شهری است که شما حاکم بر آن هستید مثل شبکه های دیگر نیست که شما باید به سیاست مدیر آن شبکه کسب و کار خود را پیش ببرید ، مثلا اگر در فیس بوک امکانی بوده که شما تا امروز از آن درآمد داشتید شاید با آپدیتی آن امکان برداشته شد و یا امکانات جدیدی آمد که امکانات قبلی را کمرنگتر کرد شما در این میان متضرر خواهید شد ولی در وب سایت همه ی سیاست ها با شما است و شما مالک و فرمانروای آن هستید، فراموش نکنید که شما خیلی امکانات بیشتر و مانور بیشتری میتوانید بر روی وب سایت خودتان بدهید.

امکانات شبکه های اجتماعی که در وب سایت نیز وجود دارد

 • بازدید
 • لایک
 • کامنت
 • به اشتراک گذاری
 • ارسال پست
 • و …

 

 

حالا فکر کنم بهتر درک خواهید کرد که چرا کسب و کار های اینترنتی با برند های مختلف جدا از داشتن وب سایت در شبکه های اجتماعی مختلف همچون پیام رسان سروش ، تلگرام ، اینستاگرام ، و …  نیز فعالیت میکنند، این کار باعث رشد سریع وب سایت که همان کسب و کار اصلی آنها است میشود.

نظر شما چیست ؟

به نظر شما وب سایت بهتر است یا شبکه های اجتماعی ؟ [su_button url=”#comment” style=”flat” background=”#850000″ icon=”icon: comment”]ارسال نظر[/su_button]

مطلب بعدی با عنوان چگونه یک وب سایت راه اندازی کنیم را از دست ندهید و آن را هم مطالعه کنید

این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
اشتراک
اطلاع از
guest
3 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
حسین
حسین
3 سال ها پیش

شبکه اجتماعی سروش

ناصر
ناصر
3 سال ها پیش

سپاس…فرمانده

3
0
نظر خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x
Instagram
توی اینستاگرام منتظرتم