شبکه های اجتماعی

تصویر جعلی را چگونه در اینترنت تشخیص دهیم؟

امروزه اکثر مردم با فضای مجازی سروکار دارند و اینترنت مملو از تصاویر جعلی است گاه دیدن برخی از آن ها و پیامی که در پس هر عکس جعلی ممکن است وجود داشته باشد؛ تاثیرات بدی بر بیننده می گذارد. لذا ما به عنوان یک کاربر اینترنتی باید بر روش های تشخیص تصویر جعلی در اینترنت آگاهی داشته باشیم تا برخی افراد سود جو با ساختن عکس جعلی نتوانند به اهداف نامناسب خود برسند. ما در اینجا یاد میگیریم که تصویر جعلی را چگونه در اینترنت تشخیص دهیم؟ عکس جعلی در فضای مجازی مخصوصا در شبکه های اجتماعی براحتی قابل تشخیص است فقط کافیست کمی دقت خود را در دیدن هر تصویر افزایش دهید و هوشیار باشید تا طراحان این تصاویر نتوانند به اهداف خود برسند! لطفا با ما همراه باشید.

 

انواع روش های تشخیص عکس جعلی در فضای مجازی :

  1. جستجوی معکوس
  2. توجه دقیق به جزئیات تصویر
  3. نرم افزار های کنترل اصالت عکس

 

جستجوی معکوس

یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص تصویر جعلی در اینترنت جستجوی معکوس تصویر است این کار در بسیاری از وبسایت ها و ماشین های جستجوی اینترنتی ممکن است مثلا سرویس جستجوی عکس گوگل که میتوان در آن لینک تصویر را وارد کرد و یا خود تصویر را با ماوس در قسمت جستجو کشید. در برخی مرورگر های اینترنتی میتوان با کلیک راست بر روی تصویر گزینه جستجو را فعال کرد بعد می توان دید از آن تصویر چه کسی و چه زمانی استفاده کرده چون گاه گفته می شود تصاویر تازه هستند. تصویر اصلی معمولا از نظر کیفیت بهتر از کپیست اگر تصویر اصلی یافت شود می توان فهمید که آیا در آن تغییری ایجاد شده یا نه.

 

توجه دقیق به جزئیات تصویر

توجه دقیق به تمامی جزئیات یک تصویر

توجه به انعکاس اشیاء در سطح براق

اطمینان از درست بودن سایه ها

یافتن اطلاعاتی در مورد وضعیت جوی محل برداشتن عکس

تطبیق زمان و فصلی که عکس ثبت شده با اطلاعات موجود

توجه دقیق به ساختمان ها، نام خیابان ها یا پلاک خودروها

برای اطمینان خاطر مقایسه اطلاعات با نقشه محل یا سرویس استریت ویو گوگل توصیه می شود

 

نرم افزار های کنترل اصالت عکس

برای کنترل اصالت عکس ها نرم افزار های ویژه ای هم وجود دارد این نرم افزارهای مشخص می کنند عکس کی کجا و با چه دوربینی برداشته شده و آیا دستکاری شده یا نه.

بسیار خوب دیدید که با همین راهکارهای ساده می توان بسیاری از تصاویر جعلی را تشخیص داد. آیا شما هم به تصویری جعلی برخوده اید؟ آیا راهکار های دیگری می شناسید؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید و حتما خواندن این مقاله را به دیگران توصیه کنید. [su_button url=”#comment” style=”flat” background=”#850000″ icon=”icon: comment”]ارسال نظر[/su_button]

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن